Firma

Jarocińska Fabryka Obrabiarek S.A. - JAFO to firma z tradycją, działająca w branży obrabiarkowej blisko 70 lat. Ogromne doświadczenie i kompetencje wykwalifikowanych pracowników pozwalają na wytwarzanie wysokiej jakości frezarek do metalu. Produkowane tutaj obrabiarki są cenione zarówno w kraju jak i za granicą. Od kilkunastu lat firma należy do skandynawskiej grupy producentów frezarek SMG - Swedish Machine Group, w skład której oprócz JAFO wchodzą firmy: szwedzka - ABENE oraz duńska – PEDERSEN. Współpraca pomiędzy tymi firmami przyniosła olbrzymie korzyści związane z unowocześnieniem produkcji frezarek.

W przedsiębiorstwie produkowane są frezarki konwencjonalne, CNC oraz szeroki asortyment ich wyposażenia. Bardzo popularne wcześniej, frezarki z serii FF oraz FR, po wprowadzeniu unowocześnień nadal cieszą się bardzo dobrą opinią i dużym zainteresowaniem klientów. Firma posiada własne biuro konstrukcyjne co pozwala jej aktywnie działać w zakresie wprowadzania nowych wyrobów na rynek. W ostatnim czasie firma wprowadziła do sprzedaży nowe wyroby – frezarkę narzędziową FN40V oraz frezarkę sterowaną numerycznie FVF45N. We frezarkach tych zastosowano sprawdzone rozwiązanie - skośne łoże wraz ze skrętną głowicą co daje możliwość dodatkowego zwiększenia obszaru roboczego oraz pozwala frezować zarówno w płaszczyźnie poziomej jak i pionowej. Obrabiarki te dedykowane są dla narzędziowni, małych warsztatów oraz do pracowni szkolnych.

Spółka od 2012 r. jest dystrybutorem tokarek konwencjonalnych ZMM Sliven. Szeroki asortyment maszyn tego producenta pozwala na dobór tokarki dostosowanej do potrzeb klienta.

Jarocińska Fabryka Obrabiarek S.A. od roku 2013 sprzedaje frezarki łożowe firmy ZAYER. Są to frezarki zaawansowane technologicznie o dużej dokładności obróbki.

Produkcja i sprzedaż obrabiarek nie jest jednak jedyną formą działalności firmy. Zapotrzebowanie na rynku i posiadany specjalistyczny park maszynowy stworzyły możliwość aktywnego włączenia się w segment usług przemysłowych. Spółka posiada ogromne możliwości w zakresie obróbki mechanicznej, produkcji kół zębatych, spawania, malowania czy też montażu finalnego maszyn i urządzeń. Dzięki temu JAFO posiada możliwość profesjonalnego i kompleksowego wykonywania różnego rodzaju maszyn zadaniowych, a także remontów kapitalnych obrabiarek do metalu i to zarówno własnych jak i innych producentów. Maszyny te dostosowywane są do tzw. wymogów minimalnych.

W obszarze usług przemysłowych spółka współpracuje z wieloma renomowanymi firmami z Europy Zachodniej. Głównym partnerem w tym zakresie jest firma działająca na rynku niemieckim, dla której JAFO produkuje maszyny dla przemysłu spożywczego.

Firma od wielu lat cyklicznie bierze udział w targach obrabiarkowych w kraju i za granicą. Wielokrotnie była nagradzana Złotymi Medalami Targów Poznańskich. W ostatnich latach spółka prezentuje się na Targach EUROTOOL w Krakowie oraz STOM w Kielcach.

W ostatnich latach w firmie przeprowadzono kilka inwestycji. Jedną z nich było unowocześnienie parku maszynowego. Warto również zwrócić uwagę, że dzięki umiejętnemu zarządzaniu i prostej organizacji przedsiębiorstwa spółka przetrwała bez strat okres ostatniego kryzysu. Budujemy bardzo dobre relacje z naszymi klientami, którzy otrzymują od nas produkt w terminie, dobrej cenie oraz oczekiwanej jakości, której wielokrotnie inni nie potrafili sprostać.

Aktualnie firma rozwija się we wszystkich obszarach swojej działalności. Świadczy o tym coraz szersze grono zadowolonych klientów, z którymi współpracuje. Dla dalszego wzrostu i rozwoju firma nie ustaje w poszukiwaniu nowych partnerów.